בפעם הבאה כשאתם לוגמים מכוס הקפה שלכם, נהנים מהטעם ומהארומה, נסו לדמיין את הדרך הארוכה שעשו אותם פולי קפה נפלאים עד שהגיעו אל מכונת קפה לוואצה, בעזרתה בוודאי הכנתם את הקפה שאתם שותים ברגעים אלו.

לוואצה האיטלקית היא חברה שקיימת כבר למעלה מ-100 שנים עמוק בעסקי הקפה. היא מובילה בחדשנות ובמצוינות ולא מפסיקה להפתיע בתערובות המיוחדות של הקפה והכל על מנת להשיג ארומה משובחת, תוך שהיא מגוונת בטעמים שונים של קפה האספרסו.

מייסדה של מכונת קפה Lavazza

סיפורה של מכונת קפה לוואצה החל בשנת 1895 על ידי לואיג'י, בן למשפחת חקלאים שרצה להגשים את חלומו להקים עסק עצמאי. הוא נסע לטורינו, למד כלכלה ומסחר ועבד למחייתו בעבודות מזדמנות כפועל בבתי חרושת וכזבן.

לואיג'י הבין מהר מאוד שבכדי להצליח הוא חייב למקד את כל כולו במוצר אחד וללמוד אותו באופן מקצועי. הוא בחר בקפה ופתח חנות ראשונה. מאותו רגע, ההצלחה העולמית של מכונת קפה של לוואצה הייתה רק עניין של זמן.

פולי הקפה של מכונת קפה לוואצה

כדי להשיג את רמת הארומה הייחודית כל-כך שמייצרת מכונות קפה לוואצה, נדרשת עבודה והקפדה יתרה על תהליך הייצור של פולי הקפה, תהליך שכולל זריעה, עיבוד ודישון ייחודיים שחברת קפה לוואצה פיתחה. הקטיף, הקילוף והפרדת הפולים מהפרי נעשית בצורה ידנית. בוררים את הפולים לפי סוגים, ומעבדים בשטיפה על מנת לשמר את הארומה המיוחדת.

קליית פולי הקפה למכונת קפה לוואצה

אופן קליית הפולים היא שתקבע בסופו של דבר את מגוון הטעמים וזאת על ידי קביעת רמת החומציות של הפולים. תהליך הקלייה נעשה באוויר חם, תוך העלאת הטמפרטורה באופן הדרגתי מ-100 ועד ל-240 מעלות צלסיוס. בתום תהליך הקלייה הפולים עוברים תהליך קירור מהיר, מה שמבטיח את איכותו הגבוהה של קפה מבית חברת Lavazza.

הסוד של מכונת קפה לוואצה

בבעלות חברת הקפה לוואצה שליטה על 50% משוק הקפה באיטליה. היא פרוסה בכל רחבי תבל ועסקיה חובקי עולם. Lavazza מחזיקה גם במטעי קפה באזורים טרופיים רבים בעולם, מה שמבטיח שמירה על איכות קבועה וקפדנית. חברת לוואצה נותרה בבעלות המשפחה ועוברת מדור לדור. היום מנוהלת החברה על ידי שלושה דורות: הסב, האב והנכד.

סוגי מכונת קפה לוואצה

בכל מקום תוכלו למצוא מכונת קפה לוואצה, אך בגדול ניתן לחלק את המכונות לארבע קבוצות מובהקות:

  • מקינטה - משמשת כמעין מכונת קפה ומיועדת להכנת אספרסו לשימוש ביתי. מאפשרת צריכה של כ-12 כוסות ליום. היא פועלת על גז ובעזרת הלחץ שהוא יוצר עוברים המים החמים דרך מסננת הקפה ומתקבל קפה אספרסו ארומטי ואיכותי.
  • מכונת קפה לבית - מדובר במכונה מקצועית לכל דבר המייצרת בין שתיים לעשר כוסות ביום. מספר האלמנטים הקיימים במכונת קפה לוואצה מאפשרים הכנת סוגים רבים של קפה: אספרסו, קפה לאטה, מקיאטו וקפוצ'ינו ברמה איכותית ומקצועית.
  • מכונת קפה של לוואצה למשרד - מסוגלת לייצר כחמישים כוסות קפה ליום. המכונה המשרדית מכילה כמות גדולה של קפה השמור בתוך מיכל אחסון גדול. חלקי המכונה המאסיביים מאפשרים לה לעמוד בדרישת הכמות המשרדית.
  • מכונת קפה לוואצה לעסק - מתאימות לשימוש בבתי קפה ובמסעדות. מכונות אלו מכילות בין ארבעה לשישה ראשי הקצפה ומסוגלות לצריכה רציפה של כשש כוסות במקביל, או במספרים: מסוגלת לספק כ-64 ק"ג קפה ביום.