מחפשים המלצה למתכון של עוגה מבצק סוכר? כמה פעמים קרה לכם שחיפשתם מתכון מהיר להכנה, משהו שייראה מושקע באמת אבל בלי להתעכב יותר מדי זמן על ההכנה? רבים האנשים שמוצאים את עצמם במצב הזה: חגיגה מתקרבת, יום מיוחד – ואתם רוצים לפנק את חתן או את כלת השמחה. איך תעשו זאת בקלות? ההמלצה שלנו – בצק סוכר. זהו חומר מושלם לעבוד איתו, והוא עושה נפלאות בעוגה (או בעוגיות). אז אם אתם מחפשים המלצה למתכון של עוגה מבצק סוכר – הגעתם למקום הנכון!

הבסיס

קודם כל, אי אפשר בלי הבסיס: העוגה עצמה. הכינו מראש לפי הכלל הבא, הוא קל מאד לזכירה: 1,2,3,4: ראשית קחו כוס אחת של שמן, לאחר מכן הוסיפו 2 כוסות סוכר ו- 2 כפיות אבקת אפיה (אסור לשכוח את אבקות האפיה!). לאחר מכן הוסיפו 3 כוסות קמח ו- 4 ביצים, וערבבו את כל המרכיבים האלה יחד. תוכלו כמובן להוסיף תערובת של דבר שתרצו – קקאו, פירות חתוכים וכל מה שאתם אוהבים. זכרו כי העוגה הזו היא מתוקה מאד, ולכן לא כדאי להוסיף לה יותר מדי מתוק.

אפיה וזיגוג

לאחר שהתערובת אחידה, תוכלו להכניס אותה לתנור, בחום של כ- 200 מעלות (הקפידו שהתבנית תהיה רחבה, מאחר ויש הרבה קמח). כדי לדעת אם העוגה מוכנה, הכניסו קיסם מדי פעם ובדקו האם נדבקות אליו חתיכות, והאם הוא יוצא יבש או לח. אם הוא יבש – זה מוכן. עכשיו, אחרי שיש בסיס, תוכלו לגשת לדבר המהנה באמת: את בצק הסוכר תוכלו כמובן לצבוע עם צבעי מאכל, וזהו סוד הקסם המיוחד שלו. כדי לצבוע את הבצק עליכם לטפטף מעט מאד צבע מאכל למרכזו, ואז ללוש אותו עד שהוא מקבל את הצבע הרצוי. תוכלו כמובן "לשחק" עם המינונים ולקבוע כמה כהה תהיה חתיכת הבצק, וכן תוכלו לצבוע אותה בגוונים לא אחידים.

לא לשכוח את הדבר הכי חשוב

אמנם הרבה אנשים מחפשים המלצה למתכון של עוגה מבצק סוכר, אבל זכרו כי החשוב ביותר הוא מה שאתם עושים איתו: את הבצק ניתן ממש לפסל, ותוכלו לעשות בו ככל העולה על רוחכם – ממש כמו פלסטלינה. התאימו את העיצוב לאופיו של האדם אליו מיועדת ההפתעה, וכן הוסיפו אלמנטים מצחיקים שונים. מומלץ לחשוב מראש על מה שיהיה על העוגה, ולהחליט מה מתאים לכם מבחינת יכולותיכם וכישוריכם, ומבחינת הזמן שהקדשתם להכנה.