באילו סכינים וציוד מטבח משתמשים קונדיטורים?

אם אתם קונדיטורים מקצועיים או אוהבים לאפות כתחביב אתם בוודאי יודעים שיש ציוד בסיסי שכל קונדיטור צריך במטבח שבלעדיו אי אפשר להצליח באפייה ולעיתים נדרש הציוד הנכון כדי להקל על מלאכת האפייה במיוחד למי שמעוניין להעמיק את הידע בתחום ולהקדיש מזמנו בתחום האפייה.

מה החשיבות של סכינים וציוד מטבח איכותיים ?

השוק מוצף במגוון רחב של סוגי סכיני מטבח וציוד לקונדיטורים ולאוהבי אפיה ובישול, ישנן מאפיות רבות והתחרות ביניהן קשה בכדי להצליח, במלאכת האפייה בין אם היא באופן מקצועי ובין אם זה כתחביב יש להצטייד בציוד מתאים אשר יהפוך את המלאכה לקלה יותר. מלאכת האפייה היא למעשה יצירת אומנות  ככל שהמאפים יפים יותר הם מושכים את העין ויותר אטרקטיביים, כדי ליצור אותם יש ללמוד טכניקות עבודה שונות אשר מצריכות סכינים וציוד מטבח מקצועי  ואיכותי.   

איזה סכינים וציוד מטבח קונדיטורים צריכים?

ישנו מגוון רחב של סכינים וציוד מטבח שבהם קונדיטורים משתמשים ביניהם: ציוד חובה ראשית כל הוא תנור אמין , מיקסר איכותי ומעבד מזון, מכונות לחיתוך ועיצוב מאפים, תבניות, ונייר אפיה, רצוי לקנות משקל דיגיטלי, באפיה ישנה חשיבות רבה למשקל וליחסים בין החומרים לכן חשוב להוסיף גם סט מידות ומד ליטרים שזהו כלי למדידת נוזלים.

ישנם כלים קטנים אשר מקלים על העבודה כגון מרית, לקקן הכלי הכי שימושי ונוח מומלץ על לקקן סיליקון כדי לערבב ולקפל את התערובת, מטרפה, קלף פלסטיק, מברשת , מערוך, מגרדת, חותכני עוגות שהם אביזרים לחיתוך בצורות שונות, שקיות זילוף, קערות ערבוב, נפה לקמח, מסננת קטנה לפיזור אבקת סוכר או קקאו.

איזה סכין מתאימה לקונדיטורים?

לכל קונדיטור צריך שתהיה לפחות סכין אחת איכותית וחדה, חשוב לרכוש אותה בחנות אשר מתמחה בסכינים מקצועיים, לכל אחת מתאים סכין משלו יש סכינים שנוחות יותר לנשים ואחרות נוחות יותר לגברים, סכין משוננת מתאימה לפריסת מאפים ולחם ולחיתוך חלוקה והגשה של עוגות ומאפים, רצוי לבחור עם ידית ארגונומית נוחה ומפלדת אל חלד אשר עמידה לזמן רב.

בנוסף רצוי להצטייד בסכין טורנה או סכין פרינג קטנה טובה אתה אפשר לבצע  פעולות שמסוכן לבצע עם הסכין הגדולה כמו גילעון ופריסה של פירות,

רצוי להצטייד גם בפלטה, ישנן פלטות מדורגות לשימוש בעיקר לפיזור מלית בקלות.

איך לבחור ציוד לקונדיטוריה?

רכישת ציוד לקונדיטוריה היא משימה לא פשוטה, חשוב למצוא את השילוב הנכון בין מגוון המוצרים והכמויות לציוד הנכון, חשוב לתכנן מראש איזה מוצרים מתכוננים לייצר ובאיזה כמויות ולפי זה לרכוש את הציוד, לדוגמה אם מתכוונים להכין בצק לעוגות או מאפים עם קרם וקצפת יש לוודא שרוכשים מיקסר מתאים לסוג זה של מאפים ולכמות שאתם מתכננים להכין.

בעת בחירת הציוד חשוב לשים דגש על איכות המוצרים ועמידותם לאורך זמן, חשוב לקבוע מסגרת תקציב שכן קיימים מוצרים במגוון רב של מחירים