ספל קפה איטלקי חם וטרי הוא ללא ספק דרך נהדרת לפתוח את הבוקר. בעזרת מכונות קפה ביתיות אפשר להכין ללא כל קושי אספרסו נהדר, קפה הפוך, קפוצ'ינו, לאטה ושאר משקאות חמים על בסיס אספרסו וחלב מוקצף. לאחר מספר שימושים במכונה מגלים כל בני הבית עד כמה זה פשוט להכין קפה איכותי כמו של בית קפה.

אם רוכשים גם ספלים, סירופ בטעם וניל וקרמל ושאר אביזרים ותוספות טעימות מגלים עולם שלם של טעמים ופינוקים. מכונות קפה ביתיות אפשר למצוא כיום בכל חנות מכשירי חשמל. הפערים בין המכונה היקרה ביותר לבין המכונה הזולה ביותר באים לידי ביטוי באלפי שקלים. רוב הלקוחות שמבקשים לרכוש לעצמם מכונת קפה מתקשים להבדיל בין המכונות הטובות והמכונות הפחות טובות. בכדי לבחור מכונה טובה כדאי לבחון היטב לפחות 4 מכונות קפה. במידת האפשר כדאי לתרגל עבודה עם המכונה ולבצע השוואת מחירים נבונה.

חצי אוטומטית או אוטומטית לגמרי

אפשר למצוא בשוק מכונות קפה שמבצעות את כל פעולת הכנת הקפה והקצפת החלב באמצעות לחיצת כפתור אחת, וישנן מכונות שדורשות קצת יותר מאמץ. מכונת קפה חצי אוטומטית דורשת מעורבות פעילה של המשתמש בתהליך הכנת הקפה. הוא מתבקש לעצור את זרימת המים, להקציף את החלב ולהזין את חומרי הגלם.

המכונות האוטומטיות מבצעות את כל הפעולות הללו ללא כל צורך במעורבות פעילה של המשתמש. ההחלטה האם לבחור במכונה אוטומטית באופן מלא או אוטומטית רק בצורה חלקית היא אינדיבידואלית. ישנם לא מעט חובבי קפה שנרתעים מהמכונות האוטומטיות, הם נהנים לקחת חלק פעיל בתהליך הכנת הקפה.

לחץ המשאבה

הכנת קפה איכותי דורשת דיוק בטמפרטורה ולחץ מים מסוים, מכונות קפה שלא מספקות את הלחץ הדרוש לא מצליחות לייצר את שכבת הקרמה הטעימה שמכסה את האספרסו האיטלקי. בעבור חובבי הקפה הקרמה זוכה לחשיבות רבה, אם לא מעבירים את המים דרך הקפה בלחץ גבוה קשה יהיה למצות את הטעם ולייצר קפה משובח. הלחץ הדרוש ליצירת קפה איכותי הוא 9-8 בר, ברוב מכונות הקפה אפשר למצוא לחץ של 14 בר לפחות.

מיקום ואחסון

רגע לפני שרוכשים מכונת קפה חשוב לפנות בעבורה מקום אחסון או שטח מתאים להצבה על השיש במטבח. את המכונה כדאי להניח במקום יבש, נקי ומוגן מפני שמש. בשעות בהן המכונה לא נמצאת בשימוש יש לכסות אותה בכדי להגן עליה מפני אבק. מכונות קפה יש לבחור בהתאם לשטח האחסון הפנוי, בעלי מטבח קטן יעדיפו מכונה קטנה וקומפקטית, המכונות הקטנות אידיאליות גם בעבור משרדים או חדרי עבודה.

נוחות השימוש

המכונה שיש בה הכי הרבה כפתורים ופונקציות מסובכות תמצא את עצמה במהרה מעלה אבק במחסן. מכונת קפה נוחה לשימוש היא מכונה שקל יהיה להפעיל וקל עוד יותר לנקות. הקפה הוא פינוק לתחילת הבוקר, לא כדאי יהיה לבחור במכונות מסורבלות ולא נוחות.

מחיר ותנאי תשלום

הקריטריון האחרון הוא התשלום, אפשר למצוא מכונות קפה בטווח רחב של מחירים. לעתים ישנם גם פערי מחירים משמעותיים בין רשתות ומותגים. התחרותיות הגבוהה בשוק מאפשרת ללקוחות לרכוש מכונות טובות במחירים נוחים תוך פריסת תשלומים רחבה.