המשקה הרשמי של הקיץ הישראלי כבר כאן ! אייס גרניטה שמו והוא מגיע אלינו בשלל טעמים, צבעים ומרקמים, המעניקים חווית שתייה קלילה, מרעננת, צוננת ומרווה כאחת. מדובר באחד מן המשקאות הפופולאריים של ימי הקיץ, שהפך לחלק בלתי נפרד מתרבות השתייה הישראלית והוא נמכר במגוון מסעדות, בתי קפה, ברים, פאבים, קיוסקים ועוד. אז אם ברצונכם לדעת יותר על המרענן הרשמי של הקיץ ? "אייס גרניטה", קראו את הכתבה הבאה.

מהי גרניטה?

גרניטה היא משקה ברד אלכוהולי, העשוי מיין, תרכיז מיץ פירות או קפה, המעורבב עם סוכר. מדובר בקוקטייל וקינוח ממוצא איטלקי - סיציליאני, בעל מרקם ברדי, שטעמיו המסורתיים הם: גרניטה בטעם לימון, תותים, מנדרינה, תפוזים, מנטה, שקדים, שוקולד וכמובן גרניטה קפה. מרקם משקה האייס גרניטה עשוי להשתנות ממקום למקום כאשר באיטליה מרקם המשקה נוטה להיות גס יותר בשל שבבי הקרח הגדולים ואילו בישראל ובארצות הברית מרקם המשקה הינו קטיפתי יותר וזאת מפאת תהליך הגריסה העדין של הקרח.

אילו סוגי משקאות גרניטה קיימים?

כיום ניתן ליהנות ממגוון רחב של משקאות גרניטה, לרבות: גרניטה קפה, גרניטה ברד אלכוהולית בטעמי פירות, כגון: גרניטה לימון, גרניטה רימונים, מנגו, תות, מלון, אבטיח, משמש, פסיפלורה ועוד.

כיצד מכינים משקה ברד גרניטה?

על מנת להכין משקה אייס גרניטה אמיתי, יש להיעזר במכונת גרניטה מקצועית, שמחירה נע בין 4,500 ? ל ? 40,000 ?, מכונת ברד מקצועית זו מאפשרת את הכנת משקה הגרניטה, הקפאתו ושמירה על מרקמו הקטיפתי של הקרח. כמו כן, ניתן להכין מרגריטה ביתית באמצעות בלנדר, אולם מרקם המשקה עשוי לצאת גס יותר, כיוון שלהבי הבלנדר אינם חזקים דיים בכדי לכתוש את הקרח בצורה עדינה.

היכן משווקים משקאות גרניטה?

כיוון שמשקה הגרניטה הפך ללהיט הרשמי של הקיץ הישראלי, ניתן למצוא אותו כמעט בכל בית עסק, לרבות: מסעדות, בתי קפה, קיוסקים, פאבים, ברים, דיסקוטקים, דוכני מיץ ועוד.