אין ספק כי מכונות קפה משדרגות את חוויית האירוח ואת איכות החיים בבית ובמשרד. שהרי מכונת קפה מקצועית, מאפשרת לכם להתענג על אותם רגעים קטנים ומאושרים בשעות הבוקר והצהריים וליהנות ממנת אספרסו משובחת וחלב שמנת מוקצף במרקם אוורירי ועדין. יחד עם זאת, עדיין מדובר בקניית מותרות, הכרוכה בהשקעה כספית ממוצעת של אלפי שקלים ובעלויות קבועות של תחזוקה שוטפת, ולפיכך אנשים רבים אינם יכולים לרכוש לעצמם מכונת קפה מקצועית. במאמר הבא, נסביר לכם אודות מגוון סוגי מכונות הקפה, אופן תפעולם, עלויות וטיפים לרכישה נכונה של מכונת קפה.

סוגי מכונות קפה

באופן עקרוני, ניתן לחלק את מכונות הקפה לארבע קבוצות מובחנות:

 • מכונות קפה לבית - מכונות קפה ביתיות הן מכונות המתאימות לשימוש ביתי ולצריכה של בין שתיים לעשר כוסות קפה ביום. מדובר במכונת קפה מקצועית לכל דבר ועניין, הכוללת: ראש מיצוי E61, דוד מחליף חום, מיכל מים ואלמנטים נוספים אשר יאפשרו לכם להכין מגוון סוגי משקאות קפה בביתכם, החל מקפה אספרסו ועד קפה לאטה, מקיאטו וקפוצ'ינו איכותיים ומקצועיים.
 • מכונות קפה למשרד - מכונת קפה משרדית היא מכונה המתאימה לשימוש במשרדים לצריכה של עד חמישים כוסות קפה ביום. מכונת קפה משרדית מכילה מיכל אחסון לקפה הטחון, מיכל מים, דוד מחליף חום וראש מיצוי מאסיבי יותר.
 • מכונות קפה לעסק - אלו הן מכונות קפה מקצועיות המתאימות לשימוש מסחרי מאסיבי ולצריכה רציפה של בין ארבע לשש כוסות קפה במקביל, כלומר עד 64 ק"ג קפה ביום. מכונת קפה מסחרית משמשת בתי קפה או מוסדות, מכילות בין ארבעה לשישה ראשי הקצפה, מגש לחימום כוסות, מילוי מים אוטומטי, חימום קיבולת דוד של עד 13 ליטר, משאבה מסוג וולומטרית, אספקת חשמל של בין 230 ואט ל ? 415 ואט.
 • מקינטות - מקינטה היא מעין מכונת קפה המיועדת להכנת משקה קפה אספרסו לשימוש ביתי ולצריכה של בין שתיים לשתיים עשרה כוסות אספרסו. המקינטה פועלת על גז היוצר לחץ של מים חמים העוברים דרך מסננת הקפה ומפיקים משקה אספרסו איכותי.

סוג הטחינה:

באופן כללי, ניתן למנות ארבע סוגי טחינה הנפוצים במכונות קפה מקצועיות, כדוגמת הבאים:

 • מכונות קפה טחון - מומחי קפה טוענים כי הקפה האיכותי ביותר הוא הקפה הטחון. מכונות הקפה הטחון, הן מכונות בהן יש להזין קפה טחון לתוך מסננת, כאשר פעולת הדחיסה נעשית בצורה ידנית. היתרון של מכונות הקפה הטחון טמון במחיר התפעול הנמוך ובמגוון סגנונות הקפה שניתן להכין באמצעותו. החיסרון של מכונות הקפה הללו טמון בעובדה כי מכונת קפה טחון מצריכה הליך תחזוקה וניקיון אינטנסיבי (כיוון שמדובר במכונה די מלכלכת).
 • מכונות קפסולות ופודים - אלו הן מכונות הפועלות באמצעות הזנה של קפסולות חד פעמיות המכילות כמות מדודה של פולי קפה טחונים. מכונת הקפסולות היא הנקייה והנוחה ביותר לתפעול ובאותה נשימה גם היקרה ביותר לשימוש. מכונת קפה פודים היא מכונת קפה הפועלת באמצעות הזנה של אריזות נייר חד פעמיות המכילות כמות מדויקת של אבקת קפה דחוסה, החדירה למים. מדובר במכונה נוחה ונקייה לשימוש, הזולה יותר מאשר מכונת הקפסולות, אך יקרה באופן יחסי המאפשרת להכין קפה איכותי תוך זמן קצר.
 • מכונת קפה פולי קפה - אלו הן מכונות קפה המכילות מטחנת קפה אוטומטית מובנית לה מזינים פולי קפה או קפה טחון בתפזורת. מדובר במכונת קפה המייצרת קפה איכותי בעלות סבירה וברמת תחזוקה בינונית.
 • מכונות קפה אוטומטיות - אלו הן מכונות קפה אוטומטיות המופעלות בלחיצת כפתור. מדובר במכונות המכילות מטחנת קפה מובנית, המסוגלת להפיק מגוון רחב של משקאות קפה לצריכה של עד 300 כוסות קפה ביום. מכונת קפה אוטומטית הינה היעילה והנוחה ביותר לשימוש, אך גם היקרה בותר לתפעול ולתחזוק.

מדריך בחירת מכונות קפה

כיום ניתן למצוא מגוון עצום של מכונות קפה, המגיעות במגוון רחב של עיצובים, גדלים ומחירים. איך תדעו מהי מכונת הקפה המתאימה לצרכיכם? במדריך הבא, תוכלו למצוא את כל הטיפים בנושא בחירת מכונת הקפה.

איך לבחור מכונת קפה ביתית?

כאמור, מכונת קפה ביתית מיועדת לצריכה קטנה של מספר כוסות קפה בודדות ביום. לכן, הבחירה היחידה לה תדרשו, כרוכה בבחירת סוג מכונת הקפה (קפסולות, טחון, אוטומטי), עיצוב מועדף, מותג מועדף וכמובן טווח מחירים מועדף.

איך לבחור מכונת קפה למשרד?

בכדי לבחור את מכונת הקפה המשרדית המושלמת עליכם לענות על מספר שאלות מנווטות:

 • מהו מספר צרכני הקפה בארגון? בעת בחירת מכונת קפה משרדית עליכם לדעת מהי רמת התפוקה הנדרשת ובהתאם לכך, לבחור את מכונת הקפה המתאימה.
 • מהו סוג מכונת הקפה המועדף עליכם? האם ברצונכם לרכוש מכונת קפה הפועלת באמצעות קפסולות?, אבקות?, פולים?, טחינה?. בהתאם לתשובתכם, תוכלו לבחור במכונה הנכונה ביותר לשימוש, לתפעול ולתחזוקה עבורכם.
 • זכרו, כי מעבר לרכישת מכונת הקפה עליכם גם לבחור את ספק הקפה שלכם ולרכוש ציוד משלים למכונת הקפה, כגון: ספלי קפה, תחתיות קפה ועוד.

עלות מכונות קפה

טווח מחירי מכונות הקפה היו עצום ומגוון ותלוי בפרמטרים כגון: סוג המכונה, סוג היצרן, המותג, ועוד. כאשר באופן כללי מחירי מכונות הקפה הינם כדלקמן:

מכונות קפה ידניות נעות בין: 3000 ל -6000 ₪, מכונות הקפה האוטומטיות נעות בין 3,000 ₪ ל - 12,000 ₪ ומכונות קפה חצי אוטומטיות נעות בין 500 שקלים ועד ל - 2,500 ₪. כך או כך, עליכם גם לחשב את העלויות הכרוכות באחזקת המכונה ובקניית פולי הקפה, אבקת הקפה או קפסולות הקפה (הנע בין 0.85 אג' ל - 1.6 ₪ למנת קפה).

לסיכום, אם מתחשק לכם ליהנות ממנת קפה אספרסו אמיתית בבוקר, רכשו לעצמכם מכונות קפה מקצועיות.